pondělí 23. června 2014

Hudba a zpěv

 A-ahoj:) po dlouhé době jsem se rozhodla napsat článek, který by měl trochu smysl a téma. Není to ve čtvrtek, ale to snad nevadí. Máme ve škole volno takže píšu článek. A rozhodla jsem se, že teď budou články víc a jaký den budou to vám neřeknu ale určitě aspoň dva týdně. A přes prázdniny bych chtěla aspoň čtyři týdně. No prostě se tomu věnovat víc. Ale teď už s samotnému tématu. Dnešní článek se bude týkat hudby a zpěvu. A jelikož jsem sedm let tančila Street dance možná sem dám i něco o tom.
Začnu asi tou hudbou. Já bych asi bez muziky nemohla být a žít. Já poslouchám všude. Teda jako myslím mimo školu. Když přijdu ze školy hnedka pouštím 'Spotify'. Což je aplikace kde máte různý písničky. A třeba si z toho děláte playlisty vlastní nebo už tam nějaké máte. Když si nezaplatíte nějaké premium nebo co já vím tak vám to funguje jen s připojením na internet. A protože já mám internet v mobilu tak je to v pohodě. Jen to bere hodně baterky a jakoby toho internetu, chápete. No ale teď co já poslouchám. Já si poslechnu opravdu všechno. Teda jako kromě těch lidovek a techna. Jinak já prostě fakt všechno. Nejvíc asi Dub step remixy, Pauliho Garanda a pak takový ty známý zahraniční interprety. YouTube udělal úplně boží playlist. Tyhle písničky teď poslouchám docela často a jestli bych vás mohla poprosit tak si ho pusťte při čtení tohohle článku. Jsou to takový ty moje srdcovky. Jinak ještě byla jsem docela velká Directionerka. Ale teď už jakoby jsem ale taková ta která hned nešílí kvůli tomu že kluci si dali Marihuanu nebo co to bylo za aférku. Kdyt i oni jsou lidi sakra. A chtějí žít svůj život. Vy hned šílíte z toho jako. Ale to už třeba v dalším článku. Hudba mě dost změnila. Teda aspoň já si to myslím. Jsem taková víc sebe vědomější. Sice mě to sebevědomí narostlo i kvůli mému příteli ale 'who cares'. Dál jsem začala i si ty písničky překládat o čem ty písničky jsou a tím jsem se naučila i víc anglicky. Pak je to i kvůli koukáním na seriály v angličtině, ale to už taky jindy. A vlastně mi muzika pomáhá při psaní článků. I teď když píšu tohle tak poslouchám ten playlist z YT jak jsem vám sem dávala. Jsou tam hezký písničky.Tímhle bych asi ukončila hudbu a muziku a přesunula se na další část článku.
Přesouváme se na další část článku a to zpěv. Já strašně ráda zpívám. Zpívám všude: škola, doma, venku, když čekám na autobus prostě všude. A nestydím se za to. Myslím si že nezpívám úplně nejhůř a ani ne nejlíp. Prostě takový ten střed. Mnoho lidí mi řeklo že zpívám dobře. Učitel na hudebku mě pořád nutí do sboru ale ten náš školní sbor zrovna nemusím. A bylo by mi trapně zpívat každý rok před naší školou v kostele. Ale prostě zpívám no. Už dlouho se přemlouvám natočit něco na YT ale nevím. Nebude to moc kvalitní video protože nemám žádnou zrcadlovku Nikon nebo Cannon jen obyčejný Casio. Nevím no ale do budoucna o tom budu přemýšlet. To samí mám i s hrou na klavír. On hraje brácha na klavír takže ho máme doma. Já jsem se na něj naučila melodii z Titaniku. Pak umím stupnici a chtěla bych se naučit další písničku. Jen si nemůžu vybrat jakou. Napište mi do komentářů jakou by jste chtěli písničku a já bych se jí naučila, natočila a dala ne na YT, ale spíš sem na blog. No ale zpátky ke zpěvu. No asi si řeknete že zpívá si každý ale já to beru jako koníček kterému se věnuji. Já si každý den zazpívám pořádně aspoň jednu písničku a když tam jsou špatně zazpívané tony tak já jí trénuji pořád dokud to není pořádně bez falešnosti. A takhle to dělám každý den takže si myslím že nejsem úplně nějaký loser. Nikam na zpěv nechodím. Zpěv jsem zdědila po mamce, která zpívala ve sboru. Od ty doby co se zpěvu věnuji jako hodně tak přemýšlím i o nějaké pěvecké soutěži jako je Hlas, Superstar a X-Faktor a co já vím ještě. Nejvíc mě láká Hlas protože tam máte jistotu že si vás vyberou opravdu podle zpěvu. Nevím možná mě někdy uvidíte v televizi v nějaké soutěži no. Ještě bych měla zapracovat no.
A teď se dostáváme k poslední části článku a to je tanec podrobněji Street dance v překladu je to pouliční tanec. Tam vlastně Street dance vznikl. Já jsem tancovala 7 let ve skupině Neon v Žamberku. Letos jsem přestala protože jsem se nepohodla s trenérkou. Kvůli ní přestalo chodit mnoho lidí. Za tu roční pauzu jsem zjistila že mi to strašně chybí. Opravdu jako vážně moc nepřekonatelně. Byli jsme se školou na jejich vystoupení Ema které vlastně Neon celé pořádá. Tam jsem vlastně zjistila jak moc mi to chybí. Bylo to divný poprvé sedět v hledišti a nebýt na jevišti. Plánuji příští rok zase začít v Neonu a nebo počkat až budu na střední někde a až tam začít. Ale spíš začnu už příští rok. Nejvíc mi na tom chybí ta společnost protože když tancuji doma pro sebe není to taková zábava jako když tancujete s někým. A dál mi chybí ty soutěže na konci roku. Poznáte nové lidi a nové místa i když ty místa no když pak tam jezdíte sedm let v kuse to pak není už takovej ten první dojem z toho. Ale tenhle rok mi ta pauza bodla protože jsem si potřebovala hodně vylepšit vysvědčení a prostě školu. Příští rok to bude ještě horší ale já to zvládnu. Tak mi držte palce!
Tímto bych se s vámi pro dnešek rozloučila. Za týden prázdniny tak vám přeji aby jste ten týden ještě nějak zvládli a pak si užili prázdniny. Myslím že si je všichni zasloužíme.

Pac a pusu Caroline

BTW: Chci se zeptat jestli by jste byli pro kdybych založila facebookovou stránku? Psala bych vám kdy bude další článek a další věci na které bych se vás potřebovala zeptat. Kdo by byl pro tak dejte +1 k tomuhle článku nebo to napiště do komentu prosím!


Žádné komentáře:

Okomentovat